V našej ponuke nájdete dlhé zbrane prestížnych svetových výrobcov, ktorých zastupujeme na Slovenkom trhu. Stav nášho skladu je premenlivý. Snažíme sa držať skladom najžiadanejšie modely. Prosím informujte sa o aktuálnom stave skladu. Želanú zbraň Vám vieme vždy doplniť do novej objednávky. Pre podrobnejšie informácie o jednotlivých zbraniach, prosím navštívte našu stránku www.armory.sk

 


Zbrane Daniel Defense

Spoločnosť Daniel Defense je malou rodinnou firmou so 17-ročnou históriou. Ide o „dieťa“ Martyho Danielsa, ktorý v spomínanom čase z počiatočnej myšlienky vybudoval prestížnu spoločnosť radiacu sa k špičke medzi producentmi zbraní typu AR-15, AR-10. Spoločnosť sídliaca v meste Black Creek v Georgii v USA od počiatku svojej existencie produkuje produkty excelentnej kvalitaty s obrovskou dávkou konštruktérskeho umu a dizajnovej invencie. V roku 2005 SOCOM objednal predpažbia RIS od Daniel Defense pre príslušníkov amerických špeciálnych jednotiek. Spoločnosť produkuje vlastné hlavne, ktoré sú kované za studena a následne opatrené vrstvou tvrdochrómu. To im dáva do vienku obrovskú životnosť a súčasne perfektnú presnosť, ktorá sa snúbi s nízkou hmotnosťou. Spoločnosť Daniel Defense je malou rodinnou firmou so 17-ročnou históriou.

 

      

 

 

 

Zbrane DPMS – Panther Arms

DPMS je skratkou pre spoločnosť Defense Procurement Manufacturing system inak nazývanou aj Panther Arms. Na obrovskom trhu s klonmi AR-15 sa jedná o druhého najväčšieho výrobcu zbraní typu AR-15 na svete. Spoločnosť so sídlom St. Cloud v štáte Minnesota v USA produkuje široké spektrum zbraní od základných modelov až po exkluzívne vytunené high-endové zbrane. Spoločnosť DPMS patrí súčasne medzi kľúčových hráčov na trhu s modelmi AR-10, čo je vlastne pôvodný model, z ktorého vzišla zbraň AR-15/M-16. AR-10 je zbraň v kalibri .308 Winchester a príbuzných rážach. Defense Procurement Manufacturing system – DPMS je spoločnosť, ktorá síce zbrane typu AR-10 nevymyslela, ale pravdepodne sa zaslúžila najviac o ich rozšírenie v celosvetovom meradle. Všetky modely majú spoločné kvalitné konštrukčné materiály a prvotriedne dielenské spracovanie.

 

 

 

 

 

Zbrane Windham Weaponry

Windham Weaponry je mladá spoločnosť, ktorej vznik sa datuje až od roku 2011. V žiadnom prípade sa však nejedná o začiatočníkov skúšajúcich šťastie na poli výroby zbraní typu AR15. Majiteľ spoločnosti Richard E.Dyke je bývalý šéf a hlavný vlastník prémiového výrobcu AR 15-ok spoločnosti Bushmaster. Tú predal po 30 rokoch investičnému zoskupeniu Cerberus Capital Management a Bushmaster bol začlenený do Freedom Group, kam okrem neho patrí napríklad i DPMS či Remington Arms. Po preložení sídla Bushmasteru pod novým vedením do mesta Ilion v štáte New York sa mnoho vrátane najskúsenejších a dlhoročných zamestnancov Bushamsteru ocitlo bez práce. To Richard E.Dyke nemienil nechať len tak a s energiou sebe vlastnou dal veci do pohybu takým tempom, že už po troch mesiacoch od založenia novej spoločnosti Windham Weaponry výrobné linky opustili prvé modely zbraní novej zbrojovky. V súčasnosti portfólio tvoria rôzne modely AR-15 a AR-10 ako aj pištolí na ich báze. Všetky zbrane majú niekoľko spoločných charakteristík – tie najkvalitnejšie materiály, frézovanie z plného materiálu stuženého kovaním, hlavne z chróm molybdén vanádiovej ocele s vývrtom ošetreným tvrdochrómom, nekompromisná výstupné kontrola. Zbrane sa vyznačujú okrem vynikajúcej spoľahlivosti dlhej životnosti i nadpriemernou presnosťou – 16“ verzia testovaná redaktormi Visieru dosiahla 5-ranovú položku s rozptylom 12 (!) mm. Zásahy je teda možné prekryť 10 centovou mincou.

 

 

 

 

Zbrane Bushmaster

Spoločnosť Bushmaster je sesterskou spoločnosťou DPMS. Bushmaster vyvíja a vyrába svoje zbrane s ohľadom na základné atribúty idálnej zbrane – spoľahlivosť, presnosť, dlhá životnosť ako aj nízka hmotnosť a jednoduchá údržba. Bushmaster prehlasuje, že jej zbrane plnia tieto požiadavky bez ohľadu na zemepisné čí klimatické pásmo, rovnako dobre vo vysokohorskom prostredí ako aj v meste, v džungli či na púšti. Zbrane sa hodia a sú dodávané ozbrojeným zložkám, ale niektoré modely sa najlepšie hodia pre ochranu domácnosti, iné pre výkon práva poľovníctva či športové disciplíny alebo len rekračnú streľbu či streľbu pre zábavu.

 

 

 

 

Zbrane Stag Arms

Stag Arms LLC. je v USA nazývaná najstaršou novou spoločnosťou produkujúcou zbrane typu AR-15/M-16. Hoci Stag Arms vznikla len v roku 2003, jej predchodca – spoločnosť Continental Machine & Tool, patril k najväčším výrobcom dielov pre AR-15 od čias Vietnamskej vojny. Pokial niekto vlastní alebo strieľal zo zbrane AR-15/M-16 v posledných 30-tich rokoch, je vysoko nepravdepodobné, že táto zbraň neobsahovala diely pochádzajúce od Continental Machine & Tool – CMT. 80% amerických spoločností zaoberajúcich sa produkciou AR15-ok odoberá diely od CMT. Základnou filozofiou Stag Arms je produkcia vysokokvalitných spoľahlivých zbraní s dlhou životnosťou. Stag Arms opakovane vyhráva tendre na nákup zbraní predovšetkým pre jednotky SWAT. Všetky Stagy majú kvalitné hlavne v prevedení Heavy Barrel s vrstvou tvrdochrómu pre dlhšiu životnosť a slabšie opotrebenie vývrtu počas streľby ako aj rezistenciu voči vplyvu korózie. Ďalej majú spoločné vysokú kvalitu výroby, rozmery, použité materiály a výrobné procesy ktoré spĺňajú Mil-Spec normy. V kvalite, kultúre a presnosti výroby zohrávajú svoju nemalú rolu viac ako 32 ročné skúsenosti z leteckej a zbraňovej výroby. Dizajn i výroba sú riadené počítačovými systémami, vyrobené časti sú priebežne podrobované testom a následne prísnej výstupnej kontrole. Jednotlivé súčiastky sú ošetrené mil-spec hard anodizáciou, oceľové fosfátovaním. Stagy plnia najnáročnejšie štandardy spoľahlivosti a presnosti.

 

 

 

 

 

Zbrane NOVESKE

Noveske Rifleworks je americká spoločnosť založené geniálnym Johnom Noveskem produkujúca predovšetkým samonabíjacie zbrane v kalibroch .223 Remington a .308 Winchester. Samozrejme genialita a konštrukčný um nedávno tragicky zosnulého Johna Noveskeho sa pretavili i do vývoja a následnej produkcie konštrukčných dielov a doplnkov pre tieto zbrane. Podobne ako pri spoločnosti Daniel Defense i Noveske genialita zakladateľa ale i starostlivosť o kvalitu výroby ako aj špičkové strojové vybavenie a zamestnávanie zdatných odborníkov umožnili koncept zbraní AR15 a AR 10 ďalej rozvinúť. Samozrejmosťou sú opäť iba prvotriedne materiály a excelentné spracovanie. U mnohých zbraní došlo i k pomerne rozsiahlym konštrukčným zmenám, prípadne vylepšeniam už existujúcej konštrukcie. Výsledkom sú zbrane, ktoré podobne ako Daniel Defense patria k najpresnejším, najľahším, najodolnejším produktom vo svojej kategórii, pričom si tieto vlastnosti zachovávajú po celú dobu svojej nadpriemerne dlhej životnosti.

 

 

 

 

Zbrane KRISS

Zbraň Kriss Vector Carbine je futuristicky vyzerajúca inovatívna zbraň. Ide od uvedenia zbraní Glock o pravdepodobne najrevolučnejší počin na poli vývoja a výroby zbraní. Revolučný dizajn spočíva v konštrukcii záverového mechanizmu – Super V –block. Tento sa pri streľbe nepohybuje lineárne vzad, ako to býva u klasických konštrukcií, ale smerom nadol. Pohyb pomerne hmotného záveru smerom nadol do značnej miery eliminuje zdvih zbrane ako aj spätný ráz. Handling zbrane – pravdepodobne absolútne najlepší na svete a vynikajúca presnosť – výrobca udáva sústrely match muníciou kalibru .45 ACP s projektilmi 230 grs na 100 metrov do veľkosti 30,5 cm – radia zbrane spoločnosti Kriss Arms medzi súčasné svetové špičky. Na 25 metrov je rozptyl zbraní Kriss menej ako 2,5 cm. Munícia ráže .45 ACP má vynikajúci stop efekt, čo ďalej zvyšuje hodnotu zbrane v sebaobranných situáciách. Zbrane Kriss Arms plnia vojenské normy Mil-Std 810 F.390

 

 

 

 

 

Zbrane DAR

Dynamic Arms Research alebo skrátene DAR je názov relatívne mladej spoločnosti zo Spolkovej republiky Nemecko. Spoločnosť DAR produkuje jedny z najkvalitnejších AR-15-ok na svete výlučne v malých sériách. Výrazným prvkom je schopnosť absolútnej individualizácie zbrane podľa požiadaviek zákazníka, ide teda o plnohodnotnú custom spoločnosť. Inak, jeden z redaktorov časopisu Visier Hartmut Mrosek sa po prevzatí jedného DARu na testovanie vyjadril takto: „Vynikajúca kvalita, to najlepšie čo som doteraz videl.“ Myslím si, že tieto slová od človeka testujúceho množstvo zbraní po celé roky, sú asi tým najlepším ohodnotením pre akéhokoľvek výrobcu.

 

   

 

 

 

Zbrane VOERE

Spoločnosť Voere založená v roku 1948 so sídlom v rakúskom Kufsteine sa okrem výroby dlhých zbraní zaoberá precíznym obrábaním kovov a zhotovovaním produktov i nástrojov. Rovnako sa zaoberá návrhom, dizajnovaním a následnou výrobou kovových dielov podľa požiadavky. K výrobe využíva najmodernejšie postupy, CAD/CAM programovanie a CNC obrábanie. Všetky tieto skúsenosti a prax z presného obrábania kovov sú premietnuté do výroby zbraní, pričom Voere sa darí dosahovať mikrónovú presnosť vyrobených dielov. Okrem vynikajúcej zručnosti a schopností v presnej strojárenskej výrobe Voere disponuje ťažko napodobiteľnou tvorivou invenciou a netradičným prístupom k danému problému. V roku 1990 Voere si nechal patentovať elektronický iniciačný mechanizmus nahrádzajúci klasický mechanizmus zahŕňajúci spúšť, bicie kladivo a úderník. Okrem nízkej hmotnosti je eliminovaný odpor spúšte ako aj oneskorenie medzi stlačením spúšte a výstrelom. Navyše patent zahŕňal i beznábojnícové strelivo kalibru 5,7×26. Pomerne často využívanou špecialitou od Voere sú karbónové hlavne s centrálnou časťou nesúcou samotný vývrt z nehrdzavejúcej ocele. Tieto hlavne majú oproti bežným výrazne redukovanú hmotnosť a samozrejme 100% rezistenciu voči vonkajšej korózii.

 

 

 

 

Zbrane Accuracy International

Accuracy International je duševným dieťaťom manželov Sarah a geniálneho Malcolma Cooperovcov ktorí spolu s Malcolmovým otcom Douglasom založili spoločnosť v 1978 v Portsmouthe sa za relatívne krátky čas stala pojmom v svete presných pušiek. Malý rodinný podnik sa stal behom niekoľkých rokov globálnym hráčom na svetovom trhu so zbraňami. Posledných dvadsať rokov sa zbrane podieľali asi na každom ozbrojenom konflikte a stáli v prvej línii od konfliktov na Balkáne, cez Afriku až po vojny na Blízkom východe. Modely PM a AW si medzičasom objednalo a zaviedlo do výzbroje svojich ozbrojených zložiek na 60 štátov. AI AWM .338 Lapua Magnum a Craig Harrison Corporal of Horse sú držiteľmi rekordu potvrdeného zabitia na veľkú vzdialenosť – v novembri 2009 počas operácii v Afganistane Craig Harrison zo svojej zbrane L115 Long range (teda Accuracy International Arctic Warfare Magnum) rifle usmrtil protivníka na vzdialenosť 2 475 metrov (2 707 yardov). Presnosť a spoľahlivosť zbraní Accuracy International bola mnohokrát potvrdená v bojových operáciách, čo hrdo hlása i úvodná internetová stránka Accuracy International: zbrane sú Combat Proven. Accuracy International dnes predstavuje ťažko prekonateľný fenomén, ktorý stanovil nové štandardy v triede presných terčovníc. Accuracy International je držiteľom certifikátu kvality ISO 9011:2008.

 

 

Zbrane Oberland Arms

Zbrane Oberland Arms sú dôkladne a precízne vyrobené bez stopy po obrábacích nástrojoch na vonkajších či vnútorných plochách. Zbrane sú určené pre presnú športovú streľbu, pričom ich športový potenciál a dlhá životnosť sú zárukou dlhotrvajúcej spokojnosti ich užívateľov. Spoločnosť Oberland Arms je činná v obore predaja a výroby zbraní temer 20 rokov.

 

 

 

 

Zbrane Albert Arms

Nemecký výrobca vysokokvalitných dlhých zbraní Albert Arms.