V našej ponuke nájdete doplnky zbraní svetoznámych producentov, ktorých podrobný prehľad nájdete na stránke armory.sk

Z ponuky vyberáme:

 

 

SureFire

História spoločnosti SureFire je neoddeliteľne spätá s využitím a praktickou aplikáciu svetelných zdrojov vo vojenskej, policajnej, ale aj poľovnej či civilnej sfére. V priebehu desaťročí sa SureFire stala synonymom pre produkty najvyššej kvality a odolnosti. Hoci koncern SureFire LLC postupom času výrazne rozšíril portfólio svojich výrobkov o rôzne typy produktov, predsa pri vyslovení názvu SureFire sa myslí predovšetkým na svietidlá akéhokoľvk typu. Počiatky spoločnosti siahajú do roku 1969, keď absolvent Val Techu Dr. John Matthews vidiac perspektívu laserov založil Newport Corporation. Tá sa stala priekopníkom, držiteľom mnohých patentov v danej oblasti (priemyselná aplikácia laserov), čo sa odzrkadlilo aj v komerčnom úspechu. To umožnilo Dr. Matthewsovi venovať sa i aplikácii laserov v oblasti malých ručných zbraní, čo bola jeho srdcová záležitosť. Jeho sny sa stali realitou v roku 1979, keď ako prvý na svete vyvinul, vyrobil a nechal si patentovať prvý laserový zameriavač určený pre ručnú zbraň. Následné úsilie Dr Matthews zameral na komercioanlizáciu laserových zameriavačov. Tak vznikol ako prvý laserový zameriavač pre krátku zbraň Colt Trooper, následne vzniká laserový zameriavač pre karabínu Ruger Mini-14. Medzitým transformoval Newport Corporation ako jej prezident v novú spoločnosť Laser Products. Tá okrem iného dodala americkým ozbrojeným zložkám laserové zameriavače pre brokovnice, ktoré sa podieľali na zabezpečení poriadku na Olympijských hrách v Los Angeles roku 1984.

Baterky SureFire patrili vždy k tomu najlepšiemu, čo svetový trh ponúkal a ponúka. SureFire je priekopníkom na poli taktického osvetlenia – napokon SureFire vyvinul a vyrobil prvú taktickú baterku na svete a patrí mu post svetového lídra. Všetky produkty sú profesionálnej kvality či už ide o ručné batérie, zbraňové moduly či čelovky. SureFire ponúka svojím zákazníkom reálnu protihodnotu za investované prostriedky a tí s nemusia obávať, že SureFire po páde na betón alebo kameň zhasne či zostane mechanicky poškodený. Takisto batérie sú testované v súlade s medzinárodnými normami a ich parametre sú reálne, nie z ríše rozprávok a bájí. Napríklad svetelný výkon je meraný po zabudovaní LED zrdoja do telesa reflektora, nie na výrobnej linke, ako u konkurencie. Totiž svetelný tok pre zabudovaním do svietidla dosahuje niekokľkonásobok svetelného toku po inštalácii do reflektora. Takže v praxi je možné pozorovať výrazne lepší výkon SureFire s 80 lúmenmi ako čínskej konkurecie s 250 lúmenmi.

 

 

 

Trijicon

Spoločnosť LVL Armory, s.r.o. je exkluzívnym reprezentantom spoločnosti Trijicon, Inc. pre slovenský trh. V prípade Vášho záujmu o konkrétny puškohľad nás prosím kontaktujte za účelom špecifikácie voliteľných parametrov. Korene spoločnosti siahaju až do roku 1981, keď Glyn Bindon začal seriózne sa zapodievať možnosťami inštalácie tríciových kapslí a svetlovodných vlákien do puškohľadov. Po reorganizácii svojej pôvodnej spoločnosti ju prememneoval v roku 1985 na Trijicon a ako pionier horeuvedených technológií začal písať históriu. V roku 1987 uviedol na trh produkt ACOG – čím sa stal svetoznámym a súčasne jedným z najväčších a najvýznamnejších spoločností produkujúcich taktickú dennú optiku.

Kolimátory Trijicon patria k špičke svetovej produkcie. podobne ako ostatné produkty spoločnosti Trijicon sa vyznačujú predovšetkým excelentnou optikou a neuveriteľnou odolnosťou. Ide pravdepodobne o najodolnejšiu optiku primárne koncipovanú pre zhodu s vojenskými normami. Optika Trijicon je pravdepodobne najviac preverená v bojových konfliktoch.

 

 

 

 

 Magpul

Spoločnosť Magpul je svetoznámy americký výrobca zbraňových doplnkov ako zásobníky, pažby, predpažbia, pažbičky a mnoho iného pre rôzne typy zbraní. Asi najznámejšie sú zásobníky Pmag v rôznych kalibroch a farebných vyhotoveniach, pažby pre zbrane typu AR15 / M4 / M15 / SR25 / M110, pre zbrane AK / AKM, Ruger 10 / 22 a iné ako Heckler & Koch, FN,  pažby pre Remington 700. Magpul ponúka taktiež predné a zadné mieridlá, predpažbia, rôzne zbraňové príslušenstvo. Produkty Magpul podliehajú vývozným povoleniam z USA. Snažíme sa držať najžiadanejšie produkty Magpul skladom.

 

 

 

 

 

 

 

Lasermax

Lasery spoločnosti Lasermax sú ideálnou voľbou vysokokvalitného produktu za prijateľnú cenu. Lasermax je jediným producentom laserových zámerných systémov zakomponovaných do vodiacej tyčky vratnej pružiny zbrane na svete. Pri ich výrobe aplikuje najpokrokovejšie materiály a technológie, pričom je vlastníkom mnohých patentových práv potrebných k ich využitiu. Lasery  vstavané do vodiacej tyčky nevyžadujú kvalifikovaný zásah puškára, ale každý užívateľ zvládne ich výmenu svojpomocne. Výhodou je zachovanie pôvodnej hmotnosti, rozmerov i kontúr zbrane, čo umožňuje napríklad používanie bežných holstrov a puzdier.

Spoločnosť Lasermax z USA zaoberajúca sa viac ako 20 rokov praktickou aplikáciou zámerných laserov na zbraniach bola za výsledky svojej činnosti mnohokrát ocenená. Jej výrobky sa vyznačujú a sú cenené pre svoju presnosť, spoľahlivosť, jednoduché užívateľsky priateľské rozhranie a jednoduchú aplikáciu. Prednosti výrobkov Lasermax boli ocenené i NASA a Lasermaxy sa opakovane zúčastnili i kozmických misií raketoplánov. Lasermax produkuje ojedinelé zámerné lasery používané v osi vodiacej tyčky vratnej pružiny, lasery umiestňované na raily zbraní v Picatinny norme Mil-Std. 1913 či na lučík spúšte. Zámerné lúče sú v rôznych vlnových dĺžkach s výsledným červeným, zeleným alebo IR prevedením zámerného lúča.

 

 

Steiner

Po desaťročiach výroby kvalitnej pozorovacej optiky pristúpila spoločnosť Steiner logicky k výrobe zámerných pozorovacích systémov. V súčasnosti sú k dispozície modelové rady Ranger, Nighthunter Xtreme a vrcholová rada M5Xi. V puškohľadoch M5Xi sú použité najkvalitnejšie materiály a je vyrábaná s najväčšou starostlivosťou. Kvality týchto puškohľadov dokladuje i to, že okamžite po uvedení na trh dva z troch puškohľadov získali prestížne ocenenia vo svojich kategóriách.

  

 

 

 

 I.O.R. – Valdada

Rumunský producent puškohľadov IOR v USA známy pod značkou Valdada.

 

 

 

 

Eotech

KolimátoryEOTech sú rovnako veľmi široko zastúpené v ozbrojených zložkách, najviac samozrejme v maerických. EOTechy predstavujú veľmi početne zastúpenú skupinu produktov,  ktoré sa vzájomne líšia rozmermi, napájaním, tvarom zámerného obrazca ale i funkciami. Ide o otvorený kolimátor s holografickým priemetom zámerného bodu na rozmernú priehľadnú obrazovku.